H PareaΦόρουμΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Η Ζέτα είναι μόνη

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
kristy
Adminnistrator
Adminnistrator

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 851
Τόπος : peiraias
Registration date : 27/08/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Η Ζέτα είναι μόνη   12/9/2008, 10:22 am

Λοιπόν, ορίστε με τι πρόκειται να ασχοληθεί το χειμώνα που μας έρχεται η Ζέτα Μακρυπούλια. Γυρίσματα για το...ΣΕΞ (Σούλα Έλα Ξανά), την καινούργια ταινία του Βασίλη Μυριανθόπουλου, ταυτόχρονα καθημερινές παραστάσεις στο Θέατρο ΗΒΗ, που σκηνοθετεί ο Πέτρος Φι­λιππίδης, παράλληλα με γυρίσματα για τηλεοπτικό σίριαλ και τέλος με την επόμενη φωτογράφησή της ως προ­σώπου της Raxevsky στις Μαλδίβες. Και παρ' όλα αυτά, το μόνο που ενδιαφέρει τον περισσότερο κόσμο είναι τα γκομενικά της. Για τα οποία έχουν γραφτεί τέρατα. Η Ζέτα είπε να μιλήσει! για να απαντήσει μερικά πράγματα.

Στην καινούργια σειρά του Χριστόφορου Παπακαλιάτη υποδύεσαι τη σύζυγό του.

Παντρεύτηκα! (Γελάει δυνατά.)

Νιώθεις ότι μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα έχεις κάνει πράγματα για τα οποία άλλοι συνάδελφοί σου ηθοποιοί χρειάζονται πολλά χρόνια πορείας;

Δεν νομίζω, γιατί ήδη μου πήρε δέκα χρόνια να κάνω το Πάρα Πέντε. Δούλευα χρόνια πριν, σιγά σιγά, άλλοτε πήγαινα καλά, άλλοτε πή­γαινα χάλια. Είναι πολύ σημαντικό να έχεις μια πορεία γιατί μαθαίνεις τη δουλειά, μαζεύεις εμπειρίες, μαθαίνεις να συμπεριφέρεσαι μπροστά και πίσω από τις κάμερες. Νομίζω ότι όλα ήρθαν τη σωστή στιγμή.

Ισχύουν οι φήμες που λένε ότι σου έγινε πρόταση από τον ΑΝΤ1 να αναλάβεις την πρωινή εκπομπή;

Ξαφνικά μια μέρα χτυπούσαν τα τηλέφωνα και μου έκαναν αυτή την ερώτηση χωρίς να κατα­λαβαίνω. Δεν μου έκανε ποτέ πρόταση ο ΑΝΤ1 για πρωινό. Είναι αλήθεια ότι έχω δεχτεί τέτοιου είδους πρόταση, αλλά δεν ήταν από το συγκεκριμένο κανάλι. Δεν μπορώ να κάνω όμως πρωινό γι­ατί σημαίνει αλλαγή πορείας. Κι εγώ δεν θέλω να αλλάξω πορεία γιατί όσο η δουλειά του ηθοποιού μου δίνει πράγματα και με εξελίσσει, θα συνεχίσω να την κάνω.

Λες ψέματα στους άντρες;

Όχι, δεν λέω πολλά! Δεν μπορώ να τους πω βα­ριά ψέματα, δηλαδή τέτοια που αν κρύψω την αλήθεια, θα αλλοιωθεί μια κατάσταση. Τώρα, το να πω ότι τελειώνω το γύρισμα στις οκτώ και να έχω τελειώσει στις επτά, για να περάσω μία ώρα μόνη, δεν νομίζω ότι είναι βαρύ.

Να αρνηθείς στο σύντροφό σου ότι φλέρταρες με κάποιον άλλο, θα το έκανες;

Δεν φλερτάρω ποτέ όταν έχω σύντροφο. Τότε έχω παρωπίδες.

Aρα, πρέπει να είσαι μονίμως με σύντροφο γιατί δεν σε βλέπω και ποτέ να φλερτάρεις.

Υπήρξα με σύντροφο για πάρα πολλά χρόνια. Aλλωστε, είχα πάντα μακροχρόνιες σχέσεις. Νομίζω πως όταν κοιτάς δεξιά κι αριστερά, έχει αρχίσει να χτυπάει το πρώτο καμπανάκι και αυτό ισχύει για όλες τις γυναίκες. Και αν χτυπήσει, πρέπει να το ακούσεις γιατί σημαίνει ότι κάτι δεν πάει καλά. Διαφορετικά, δεν έχω κα­νένα λόγο να κοιτάξω δεξιά κι αριστερά. Μπο­ρεί να μου πουν «σε κοιτάζει ο τάδε» κι εγώ να ψάχνω με τις ώρες να δω ποιος είναι γιατί δεν έχω καταλάβει ότι συμβαίνει κάτι τέτοιο, δεν με ενδιαφέρει. Φαντάσου ότι μερικές φορές αισθάνομαι ότι δεν αρέσω! Και όλα αυτά συμβαίνουν μόνο όταν είμαι ερωτευμένη.

Αν έμενες έγκυος και ο σύντροφός σου δεν έμπαινε στη διαδικασία να σκεφτεί το γάμο, τι θα έκανες;

Το παιδί, για να μεγαλώσει, χρειάζεται πατέρα. Είναι άσχημο αυτό που νομίζουμε εμείς οι γυναί­κες, ότι μπορούμε να τα καταφέρουμε όλα μόνες. Βλέπω τις δύο κολλητές μου, που έχουν από δύο παιδιά, και όσο κι αν οι πατεράδες είναι στον κόσμο τους, τους χρειάζονται. Όσο κι αν γκρινιάζουν οι φίλες μου που δεν έχουν βοήθεια στα πρακτικά, παρ' όλα αυτά έχουν ένα στήριγμα. Δεν θα ήθελα να κάνω παιδί και να το μεγαλώσω μόνη. Αν μου συνέβαινε, θα έδινα τον καλύτερο εαυτό μου. Πιστεύω ότι θα διατηρούσα μια καλή σχέση για χάρη ενός παιδιού. ¶λλωστε, κι εγώ είμαι άνθρω­πος που μετά τους χωρισμούς μου δεν κάθομαι να χωρίζω τα μαχαιροπίρουνα, δεν είμαι μίζερη και διατηρώ φιλικές σχέσεις.

Είπαν ότι κάτι τρέχει με τον Χριστόφορο Παπακαλιάτη, τον Νίκο Μπάρλο.....τον Κωνσταντίνο Μαρκουλάκη, τον Σάκη Ρουβά , κι έχω χάσει το λογαριασμό... Μου αρέσει όμως που όλα αυτά αναιρούνται από μόνα τους ύστερα από λίγο.

Δηλαδή δεν είσαι ερωτευμένη;

Όχι, δεν είμαι. Κακά τα ψέματα! Ανακυκλώνονται συνεχώς κάποια δημοσιεύματα ότι παντρεύομαι, και δεν ξέρω γιατί. Δεν έχω πει ποτέ κάτι τέτοιο και αν είναι να παντρευτώ, δεν έχω κανένα λόγο να το κρύψω. Για την πιθανότητα και μόνο να ηρεμήσω από τα σενάρια, θα έβγαινα να το πω αν ίσχυε. Περνάω πολύ ωραία φάση, συνειδητοποιώ κάποια πράγματα, στηρίζομαι στα πόδια μου, η δουλειά μου πάει μια χαρά και δεν βιάζομαι για τίποτα. Κάτι μπορεί να έρθει, να φύγει, να ξανάρθει. Δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών

Η Ζέτα είναι μόνη
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΨYXAΓΩΓΙΑ/ΖΩΗ/ΥΓΕΙΑ :: ΨΥΧΑΓΩΓΙΑ :: ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ-
Μετάβαση σε: